تاریخچه شرکت

تاریخچه شرکت مهندسی ایده پردازان شریف از سال 1380 آغاز شده و در طول سالیان گذشته، این شرکت فعالیت های خود را در چهار موضوع زیر پیگیری نموده است:

1- پروژه های تحقیقاتی/پژوهشی و مهندسی مشاور

2- تحلیل حوادث، طراحی و مشاوره ایمنی و آتش نشانی

3- تولید فیلم و انیمیشن صنعتی و نرم افزارهای آموزشی چندرسانه ای

4- کدنویسی و توسعه نرم افزار

تاریخچه شرکت

این شرکت از اولین شرکت هایی است که اقدام به فعالیت در پروژه های تحقیقاتی مجموعه نفت نموده و از سال 1380 تاکنون بیش از 20 عنوان پروژه پژوهشی توسط این شرکت به انجام رسید.

ایده پردازان شریف اولین شرکتی است که بطور حرفه ای، مالتی مدیای آموزشی، فنی و تخصصی را طراحی و تولید نموده است. از سال 1383، این شرکت 20 عنوان نرم افزار مالتی مدیا در حوزه برق و 12 عنوان نرم افزار در حوزه فرایند را به سفارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی تولید نمود. این نرم افزارها بارها و بارها به تکثیر رسیده و در اختیار شاغلان صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و همچنین دانشجویان قرار گرفت.

از سال 1389، این شرکت فعالیت خود را در زمینه تحلیل حوادث صنعتی و ساخت فیلم و انیمیشن تحلیل حوادث آغاز نمود و تا کنون بیش از 20 ویدیوی تحلیل حوادث تولید نموده است. ویدیوهای این شرکت چندین بار مورد بازبینی و تحسین شرکت CSB آمریکا واقع شده است. قابل ذکر است که این شرکت در انجام تحقیقات و تولید محتوای فیلم های مستند تحلیل حوادث، بصورت مستقل عمل می نماید.

از سال 1394، شرکت ایده پردازان شریف بصورت کاملا تخصصی آموزش ماشین های آتش نشانی ایوان(E-ONE)، اسکانیا، اوکاس، روزن باور (Rosenbauer) و … را در شرکت های صنایع پتروشیمی آغاز نمود. از جمله پروژه های بین المللی این شرکت، ساخت نرم افزار آموزشی ماشین آتش نشانی ایوان به سفارش شرکت کنبری هلند(Kenbri) برای شرکت HSE پتروشیمی بندر امام بوده است.

تاریخچه شرکت
نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی